Artykuł

F1PL - Emocje na najwyższych obrotach > Ciekawostka > Drive to Survive sezon 7: bohaterowie i czarne charaktery

Drive to Survive sezon 7: bohaterowie i czarne charaktery

Siódmy sezon Drive to Survive powraca na Netflix już dziś, 7 marca 2025 roku, a wraz z nim nowi bohaterowie i czarne charaktery świata Formuły 1. Po odejściu Daniela Ricciardo i Guenthera Steinera twórcy serialu musieli znaleźć nowe twarze, które przyciągną uwagę widzów. W najnowszym sezonie nie zabraknie więc kontrowersyjnych postaci, świeżych rywalizacji oraz nieco przesadzonych narracji, które od lat są znakiem rozpoznawczym tej produkcji.

Flavio Briatore – klasyczny czarny charakte

Flavio Briatore to jedno z najgłośniejszych nazwisk nowego sezonu. Włoski biznesmen, który wrócił do F1 jako doradca Alpine, od początku przedstawiany jest jako czarny charakter. Twórcy serialu umiejętnie podkreślają jego kontrowersyjny styl bycia, w tle jego wypowiedzi często słychać złowieszczą muzykę.

Jestem wystarczająco silny, wystarczająco bogaty, by mówić wszystkim, żeby trzymali się ode mnie z daleka

Flavio Briatore
Flavio Briatore

Już wtedy jest jasne, że nie zamierza budować wizerunku człowieka łagodnego i dyplomatycznego.

Jego najostrzejsza krytyka pada pod adresem Estebana Ocona, którego określa mianem „bachora” za to, że ten publicznie narzekał na bolid Alpine.

Przez miesiące Esteban ciągle narzekał na samochód… Nie lubię tego. Nie bądź rozpuszczonym bachorem

Flavio Briatore
Flavio Briatore

W jego oczach Ocon stracił motywację do jazdy dla zespołu.

Kiedy Jack Doohan zostaje ogłoszony jako nowy kierowca Alpine, widać, że jest on wyraźnie onieśmielony. Briatore nie owija w bawełnę:

Koniec z dziecinnymi rzeczami, koniec z ‘mimimi’. Teraz, na miłość boską, musisz być w czołówce. Przyszłość Jacka? Kontroluję cię co do milimetra.

Flavio Briatore
Flavio Briatore
Flavio Briatore w barwach Alpine
Źródło: x.com/@PG10_FanactuFr

James Vowles – ulubieniec producentów i widzów

Jeśli ktoś został wyraźnie przedstawiony jako bohater tego sezonu, to jest nim James Vowles. Szef Williamsa od samego początku budzi sympatię – twórcy serialu dbają o to, by pokazać go jako człowieka z sercem ze złota.

Widzimy go podczas biegania z zespołem inżynierów w Oxfordshire (bo jest zespołowym graczem), słyszymy, jak otrzymuje komplementy dotyczące swoich włosów (bo jest przystojny), a w jednym z odcinków wygłasza motywacyjne hasło do fana: „Wierz w siebie, a możesz osiągnąć wszystko” (bo ma dobre serce).

Największy wątek Vowlesa w tym sezonie to jego próba przekonania Carlosa Sainza do dołączenia do Williamsa. Proces negocjacyjny porównuje do randkowania:

Podpisanie kontraktu z kierowcą jest jak randkowanie: najpierw są wiadomości, potem kolacja, a na końcu lądujesz w hotelowym pokoju

James Vowles
James Vowles
James Vowles w barwach Williams
Źródło: x.com/@WilliamsRacing

George Russell – bohater, który dostaje ciosy od producentów

George Russell ma w tym sezonie trudne zadanie – wygląda na to, że ktoś w ekipie Drive to Survive nie darzy go szczególną sympatią.

Już w pierwszym odcinku pada niezręczna wymiana zdań z Danielem Ricciardo: Russell mówi mu, że zaczyna łysieć. Choć to zwykła luźna uwaga, scena ta bez problemu mogła trafić na podłogę montażowni. Twórcy serialu jednak ją zachowali, co sugeruje, że chcieli pokazać Brytyjczyka w gorszym świetle.

Podobnie w Miami, kiedy Russell entuzjastycznie reaguje na widok Donalda Trumpa:

Trump! O mój Boże, naprawdę chcę go zobaczyć.

George Russell
George Russell

Kilka chwil później, podczas parady kierowców, przypadkowo strąca czapkę Lando Norrisa, akurat w momencie, gdy McLarenowiec opowiada o byciu „prześladowanym” jako junior.

Trzeci odcinek koncentruje się na wątpliwościach Toto Wolffa co do gotowości Russella do przewodzenia zespołowi. W pewnym momencie Will Buxton zadaje pytanie:

Czy to zbyt surowe stwierdzenie, że George wciąż popełnia zbyt wiele błędów?

Will Buxton
Will Buxton
George Russell pozujący w garażu
Źródło: x.com/@MercedesAMGF1

Lando Norris – nowy Daniel Ricciardo?

Lando Norris jest ewidentnie nowym ulubieńcem produkcji. Twórcy serialu budują go jako pozytywnego bohatera, przeciwstawiając go „agresywnemu” Maxowi Verstappenowi.

Norris dostaje sporo ekranowego czasu, w którym otwarcie mówi o problemach ze zdrowiem psychicznym i swoich zmaganiach z presją. Przyznaje, że czasem wpada w „spiralę negatywnych myśli”, ale serial konsekwentnie buduje jego wizerunek jako sympatycznego, nieco roztrzepanego bohatera.

W odcinku poświęconym jego zwycięstwu w Miami widzimy go wykonującego uroczy telefon do mamy, co dodatkowo wzmacnia jego pozytywny wizerunek.

Wyraźnie zadowolony Lando Norris
Źródło: x.com/@McLarenF1

Christian Horner – neutralny, ale nadal złośliwy

Zaskakująco, Christian Horner nie jest w tym sezonie wyraźnym antagonistą. Mimo skandalu, który ciążył nad nim w trakcie sezonu, twórcy serialu ledwie go poruszają.

Nie oznacza to jednak, że Horner nie rzuca złośliwych komentarzy. Nazywa Zaka Browna „palantem”, drwi z Jamesa Vowlesa, krytykuje Charlesa Leclerca za błędy i twierdzi, że nie wie, kim jest Ayao Komatsu – nowy szef Haasa.

Christian Horner z orderem
Źródło: x.com/@RBR_Daily

Podsumowanie

Sezon 7 Drive to Survive to kolejna dawka dramatów, przerysowanych narracji i emocji wokół F1. Choć serial nie stroni od kreowania bohaterów i złoczyńców, nadal dostarcza unikalnego spojrzenia na kulisy tego sportu. Kto okaże się twoim ulubieńcem?


Źródło: motorsport.com

0 0 głosy
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne Inline
Zobacz wszystkie komentarze